در حال بارگیری ، لطفا کمی صبر کنید ....
بارگیری سریع

رییس سازمان بهزیستی گفت : سالانه بین 25 تا 30 هزار کودک معلول در کشور متولد می شود که عمده این معلولیت نیز نتیجه عوامل ژنتیکی است . این معلولیت ها در حالی اتفاق می افتد که می توان با آزمایش به موقع از آنها پیشگیری کرد از جمله :

متهم همیشگی؛ ازدواج‌های فامیلی

اگر با آمارهای پیشین سازمان بهزیستی جلو برویم، سالانه حدود 5 درصد ازدواج‌های کشور، فامیلی است، اما همین ازدواج‌هایی که به قول قدیمی‌ها، عقدشان را در آسمان‌ها بسته‌اند، خودش می‌تواند منشا خطرات زیادی برای فرزندان آینده این زوج‌ها باشد.

گرچه بین اغلب خانواده‌های ایرانی، ده‌ها ازدواج فامیلی را می‌توان دید که فرزندانشان هم هیچ مشکل جسمی و ذهنی ندارند، اما برای خیلی از ازدواج‌های فامیلی هم قضیه به این خوبی و خوشی تمام نمی‌شود.

غربالگری : راهکار مناسب برای تشخیص سلامت نوزادان و پیشگیری از تولد است کهسونوگرافی باید حدود 11 تا 12 هفتگی بارداری انجام شود، زیرا اگر زود تر یا دیر تر انجام شود، ارزشی ندارد؛ اگر جواب آن مثبت باشد،  باید به سرعت غربالگری سه ماهه دوم و تست های تشخیصی انجام شود تا اگر مشکلی تشخیص داده شد، با اجازه پزشکی قانونی ختم بارداری انجام شود.

سقط جنین  :بهترین راهکار در بارداری های پرخطر

توجه به آزمایشات قبل و بعد از بارداری الزامی است : امروزه بیماری های متعدد و متنوع دوران بارداری همچون دیابت بارداری، مرده زایی و... را شاهد هستیم، اما از سوی دیگر با تشخیص به موقع بیماری دردوران بارداری احتمال تولد نوزاد نارس یا بیمار کاهش می یابد. در این شرایط باید مادران با انجام  به موقع آزمایشات شانس تولد نوزاد بیماری را کاهش دهند، اما باید دانست که برخی از بیماری ها نیز به دلیل سن مادر، وراثت، جهش ژنتیک، شرایط بارداری و... بروز می کند.

اشتراک گذاری این مطلب :